2017 Hint Astrolojisi Burç Yorumları

2017 Hint Astrolojisi Burç Yorumları

Hint astrolojisi, geçmişi çok öncelere dayanan ve Hindistan kaynaklı bir astroloji türüdür. Bu astroloji, çok daha öncelere dayanmakla birlikte, 5000 yıl önce kayıtlara alınmaya başlandığı için, 5000 yıl öncesine ait olarak görülmektedir. Hint astrolojisi Veda adı verilen ve Hintlerin önemli bilgi kaynakları olan yazıtlar ile bağlantılıdır. Veda’nın anlamı bilgidir ve bu yazıtlara göre Hint astrolojisi, zekânın bir bölümüdür. Hint astrolojiyle ilgili bilgile bu yazıtların son bölümünde, Vedanga adı verilen bölümde yer almaktadır.

Hint astrolojisinin özellikleri;

Hint astrolojisi, kişisel olarak kendimizle nasıl yüzleşeceğimizi ve yaşam boyunca nasıl davranacağımızı belirten, nadir ve önemli astroloji türlerinden biridir. Bu astroloji, hayat döngüsü içerisinde yeteneklerimizi, geçmişte yaşadıklarımız ve bunların günümüze olan etkilerini nasıl düzelteceğimizi, aslında gelecekle ilgili neler yapmamız gerektiğini söyleyen ve yol gösteren bir araçtır. Bu astroloji sayesinde gelecekte yaşanabilecek olasılıkları önceden tanımlayabilir, önlemler alabilir ve kendi yolumuzu belirleyebiliriz. Bu astroloji için Ay, büyük öneme sahiptir. Hayatımızın düzene girmesi için ayın döngüleri yardımcı olur. Ruhun yolculuğuyla ve ruhun gerilemesiyle doğrudan ilgilidir.

Hint astrolojisi genel olarak, aşk, para, sağlık ve gelecek ile ilgili önemli gelişmeleri önceden haber vererek, geçmişte kullanılan teknik terimler ile enerjimizi nasıl yönlendirmemiz gerektiğini anlatır.

Hint astrolojisinde yükselen burçlar da çok önemli bir yere sahiptir. Yükselen burçlar özellikle kişilikle ve ruh haliyle ilgili gelişmeleri nasıl yöneteceğimiz hakkında bilgiler vermektedir. Bu nedenle Hint astrolojisinde asıl burcunuzla birlikte yükselen burcunuza göre de hayat standardınızı şekillendirmek, pek çok fayda sağlayacaktır. Hint astrolojisi yükselen burç bulma yöntemi, batı astrolojisinde yani bizim astrolojimizde olduğu gibi doğum tarihi ve saatine göre hesaplanmaktadır. 12 adet hayvanın bulunduğu bu takvimde, 2 saatlik süre, bir burca karşılık gelmektedir. Hint astrolojisinde yükselen burçlara, Ay burcu adı verilmektedir.


Hint astrolojisi ve ay burcu;

Hint astrolojisine Ay’ın çok önemi olduğundan bahsetmiştik. Buna göre Ay’ın hareketleri, sizin kişilik ve karakterinizin özelliklerini belirlemektedir. Bu özellikler, Hint astrolojisi ay burcu hesaplama yöntemi ile belirlenmektedir. Ay burcu hesaplanırken, doğum tarihiniz gün, ay ve yıl olarak hesaplanır. Buna ek olarak nerede doğduğunuz, doğum saatiniz ve doğduğunuz tarihte yaz saati uygulaması olup olmadığı gibi detaylara önem verilir. Bunun sonucunda hangi yükselen burca sahip olduğunuz ve yıldızınız belirlenmektedir. Her burca karşılık gelen 3 adet takımyıldızı vardır ve bu yıldızlar, karakterlerinizi ve geleceğinizi belirlemekte etkilidir. Gelecekte ne gibi sorunlarla karışılacağınızdan ve hangi hastalıklarla uğraşacağınızdan bile haber vermekle ünlü bir astrolojidir.

Bu bilgiler ışığında önümüzdeki yıl için, 2017 Hint astrolojisi yorumları yapılmıştır. Buna göre, yılın başlarında akrep ve Başak burçlarında yaşanan sıkıntılı durumlar, tüm Türkiyeyi etkisi altına alacaktır. Bu yıl içerisinde özellikle Balık, Oğlak ve Başak burçları, sinirlerini kontrol etmeli ve hareketlerini kontrol altına almalılar. Çünkü öfke nöbetleri geçirmesi söz konusu. Bunun haricinde tüm burçları, yıl genelinde güzel olaylar ve aşklar bekliyor olacak. Ancak her burcun öfke, sinir, üzüntü ve sıkıntı gibi durumlarla karşılaşma olasılığı olduğu için, bu durumlara dikkat etmesi gerekecek. Tüm burçların, yaşadıkları aşk, sağlık ve kariyer başarılarındaki mutluluklarının tadını çıkarmaları ve fazla eleştirel yaklaşımda bulunmamaları gerekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Nermin Bilenler diyor ki:

  23 07 1962 pazartesi sabah gun dogduktan sonra dogmusum saat bilmiyorum yukselenim hangi burc.Durumumla ilgili bilgi alabilirmiyim ask konusunda

  1. Astrolog diyor ki:

   Nermin Hanım Merhaba,
   Hangi şehirde doğruğunuzuda söylermisiniz?
   selamlar,

   1. Nermin Bilenler diyor ki:

    Manisa

    1. Astrolog diyor ki:

     Nermin Hanım,
     Yükseleniniz Aslan Burcu.
     Selamlar,

 2. Sebile diyor ki:

  Bende 18 ekım 1978 tarıhınde ankarada öğlen gibi doğmuşum ams saat belli değil. Acaba ne olabilir yükselen ve ay burcum?

  1. Astrolog diyor ki:

   Sebile Hanım,
   Doğduğunuz ili söyleyebilir misiniz?
   Selamlar,

 3. sevinç diyor ki:

  Merhaba ben sevinç 01.09.1984 gece 01.00 silistre/bulgaristan doğumluyum bu yıl il kariyer durumumu öğrenmek istiyorum

 4. KASIM KARAKUŞ diyor ki:

  08.11.1994 Siirt 08.00- 10.00 yükselen burç bulmada yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Astrolog diyor ki:

   Kasım Bey,
   Doğduğunuz ili yazabilirmisiniz.
   Selamlar,

 5. KASIM KARAKUŞ diyor ki:

  Haritada bişeyler gözüküyorsa söylerseniz de iyi olur 🙂

 6. Dilan belge diyor ki:

  Merhaba ben 06.08.1980 saat : 09:10 da Bingöl’de doğmuşum yükselenim nedir acaba . Yardımcı olabilir misiniz?

  1. Astrolog diyor ki:

   Dilan Hanım,
   Yükselen burcunuz Başak.
   Selamlar,

BİR YORUM YAZ